Yazarlar

”Yeni sezon ve Burak Yılmaz”


Spor Yazarı Ergin Aslan yeni sezonu ve muhtemel Burak Yılmaz transferini değerlendirdi

Gelecek sezon, geride kalandan daha ağır olacak gibi…

Neresinden bakarsanız bakın, hocasını değiştirip iyi takviyeler yapma planında olan Fenerbahçe geçen sezondan daha kötü olmayacaktır. Galatasaray zaten iyi olan kadrosunu güçlendiriyor. Trabzonspor ise 50.yılının verdiği bir hava ile mücadele edecektir… Hazır takım olan ve iyi transferler yapan Başakşehir’i de yabana atmamak lazım.
Tabi bunların hepsinin yanında, son 2 sezonu şampiyon olarak tamamlamış, rakiplerine göre daha hazır, daha moralli, daha iyi bir takım var; Beşiktaş. Şampiyon olmanın getirilerini doğru kullandığı takdirde, sezona yine favori olarak girecektir.

Genelde büyük takımlar sezona şu şampiyonluk şanslarıyla girerdi; Fenerbahçe %35, Galatasaray %35, Beşiktaş %25, Trabzonspor %5… Son dönemde bu oranlar epey bir değişti. Mesela bu sezon Beşiktaş %50 şampiyonluk şansıyla giriyor sezona, diğer yüzde 50 ise büyük takımlara bölüştürülebilir.

Şenol Güneş ile yenilenen anlaşma gelecek sezon adına yapılan en büyük hamle. Hoca’nın ısrarı ile kadronun büyük oranda korunacağı anlaşılıyor. Zaten takımın çok fazla takviyeye değil, sağlam bir stopere ve hazır bir golcüye ihtiyacı var. Aboubakar meselesi biraz karışık. Çözülebilirse ne ala, ama çözülemezse yine kalburüstü bir golcü lazım Beşiktaş’a. Burak Yılmaz ismi gündemde. Lafı eğip bükmeden fikrimi söyleyeyim; “Burak kendini yere atıyor, haksız kazanç sağlıyor, gençlere kötü örnek oluyor” diye, ceza alması için TFF Etik Kurulu’na dilekçe vermiştim yıllar önce. Ben hala aynı noktadayım. “Haksız da olsa maçı kazanalım” anlayışını ömrüm boyunca benimsemeyeceğim. Burak en az 25 gol atar Beşiktaş’ta, gol kralı da olur büyük ihtimalle. Yönetim, Hoca kendisini isteyebilir, transferi de gerçekleşebilir. Ona müdahil olma şansımız zaten yok. Ama Burak konusundaki fikrim nettir… Gerek yok. Durduk yere ağzımızın tadı kaçar…

Yorum için Tıkla

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan

Sayfa Başına
1xbet giris
tempobet
grandbetting
imajbet
ciprobet