Yazarlar

Sezonun kilidi Atiba…


Beşiktaş’ın Konyaspor ile oynadığı ve 2-1 kaybettiği Süper Kupa mücadelesinin ardından spor yorumcusu Ergin Aslan düşüncelerini yazıya döktü.

Ergin Aslan’ın yazısı şu şekilde;

Son günlerde transfer furyasına kendisini fazlasıyla kaptıran Beşiktaş için, kulübün asıl amacı olan “sahada başarı” için önemli bir fırsattı Süper Kupa maçı. Birçoğu burun kıvırsa da ben fazlaca önemsiyorum bu kupayı. “Sezon içerisinde kazanılacak 10 kupa var da 1’inden vazgeçiyorum” gibi bir durum da yok. Hepitopu 3 kupa var. iyi ve güçlü olduğun dönemlerde hepsini toplayacaksın. Boyle bir havayı, böyle bir kadroyu, böyle bir dönemi kaç senede bir yakalarsın. Transfer dediğin şey zaten sahada sonuç almak, kupa almak için yapılan şeydir.

Beşiktaş, Konyaspor karışısında o bilinen oyuna hükmetme özelliğini maçın hiçbir bölümünde gösteremedi. Aykut Kocaman’la 2 yıldır ivme yakalayan Konyaspor, Mustafa Reşit Hoca’yla bu işi bir adım daha öteye götürmüş. Gayet organizeydiler ve takım görüntüsündeydiler. Hızlı çıkışlarla Beşiktaş’ın orta sahasını çok rahat geçtiler. Zaten maçın belirleyicisi de orası oldu.

Atiba, Oğuzhan, Tolgay’ın hücumda kötü performansı, defansta ise dirençsizlikleri, Beşiktaş’ın oyunu bir türlü eline alamamasına neden oldu. Çünkü oyunu rakip sahaya yıkmak için, orta sahanız, hücumdan dönen bütün topları toplamalı. Atiba Lyon maçlarında ciğerini bıraktı. O gün bugündür eski Atiba’dan eser yok sahada. Bu sezon bıraktığı yerden döner mi? Sezonun asıl kilit sorusu bu.

Atiba’nın performansı, Beşiktaş’ın performansını belirliyor. Önde oynayacak oyuncular bile, teknik heyet tarafından ona göre seçiliyor. Bu sene daha büyük hedeflerle, daha ağır maçlar oynayacak Beşiktaş. Bildiğimiz Atiba bu maçları kaldırır. Ancak biz bilmediğimiz Atiba’yı izledik geçen sezonun son maçlarında ve dünkü Süper Kupa’da… Bu durum Beşiktaş’ın oyun planından, transfer stratejisine kadar bir çok şeyin dğeişmesine neden olabilir. Sezonun ilk 2 maçı bu konuda ölçü olacak.

Takım içerisinde Cenk, Pepe ve Caner’in performansı gayet iyiydi. 3 oyuncu da hazır görüntü verdiler… Diğerlerini isim isim saymaya gerek yok. Bilinki performanslarının çok uzağındaydılar. Bu takımın oyuncu kalitesini ve yeteneklerini biliyoruz. O nedenle, kupa kaybetmek moral bozucu olsa da, ense karartacak bir durum “en azından şimdilik” yok.

BJK.ORG

Yorum için Tıkla

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan

Sayfa Başına
1xbet giris
tempobet
grandbetting
imajbet
ciprobet