Futbol

İşte Beşiktaş’ın kapısından dönen yıldızlar!


2017 yaz transfer dönemi açıldı. Beşiktaşlı taraftarlar 2016’da Nasri ile yaşadıkları hayal kırıklığının tekrarlanmasını istemiyorlar.

İşte Beşiktaş’ın kapısından dönen yıldızlar;

Patrick Kluivert

Hem Pascal Nouma, hem de John Carew ayrılıkları sonrası Beşiktaş’ın transfer gündemine girmiş, taraftarın belki de en çok istediği transfer olmuştu. Barcelona yıllarında Avrupa’yı kasıp kavuran Hollandalı, imkansız aşk olarak hafızalarda yerini aldı…

Jimmy Floyd Hasselbaink

Chelsea’deki başarılı yıllarının ardından Abramovich’in Chelsea’sinde yer bulamayan Hollandalı golcü, siyah-beyazlı renklere çok yaklaşsa da bu transfer gerçekleşmemişti. Hasselbainn İngiltere’de kalmayı seçti ve Middlesbrough ile anlaştı.

Jari Litmanen

Ajax formasıyla Avrupa futboluna damga vurmuş Finli oyuncu 1992 yılında henüz Mypa’da oynarken Gordon Milne tarafından veto edilmiş, 2000 yılında tekrar gündeme gelse de transfer edilmemişti.

Sylvain Wiltord

Arsenal’de fırtınalar estiren Wiltord, Yıldırım Demirören’in başkanlık kozuydu, nitekim Demirören başkan oldu ama Wiltord Lyon kariyerine adım attı.

Maicon

Beşiktaş’ı heyecanlandıran isimlerin başında 2011 yılında gündeme gelen Maicon vardı. O zamanlar Avrupa’nın en iyi sağ beki olarak gösterilen Maicon’un Beşiktaş’a transferi basında defalarca kez ”bitti” dense de sonuç hüsran olmuştu.

Robinho

Guti ve Quaresma bombalarını ardı ardına patlatan Beşiktaş Yönetimi’nin 2010 yazındaki son bombasıydı. Yılan hikayesine dönen bir süreçten sonra Brezilyalı yıldız Milan’a transfer oldu.

Dimitar Berbatov

M. United’tan ayrılacağını açıkladığında Beşiktaş taraftarlarını heyecanlandıran Berbatov için forumlarda büyük bir istek hakimdi. Beşiktaş Yönetimi Almeida’nın yerine düşünülen oyuncu için çok uğraşsa da, Bulgar golcü Monaco’yu seçti.

Ronaldinho

2013-14 sezonu devre arasında tüm kaynaklar Ronaldinho’nun Beşiktaş forması giyebilmesi için seferber edilmişti. Photoshoplarla defalarca Beşiktaş forması giydirilen, bitti bitecek gözüyle bakılan Ronaldinho transferi de bir hayal olarak kaldı.

Esteban Cambiasso

Real Madrid ve Inter formalarıyla başarıdan başarıya koşan Esteban Cambiasso’nun ismi hem 2014 hem 2015 yazında Beşiktaş’la anılmıştı. Önce Leicester City’e, ordan da Olympiakos’a giden oyuncunun durağı bir türlü Türkiye olmadı.

Loic Remy

Beşiktaş’ın yıllardır gündeminde olan bir diğer isim de Loic Remy.  Her forvet arayışında siyah-beyazlılara servis edilen golcü, 2016-2017 sezonunu Crystal Palace ile geçirdi.

Kaynak: Hürriyet

Yorum için Tıkla

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan

Sayfa Başına