Özel Haber

“Gün olur devran döner”


Spor Yazarı Ergin Aslan, BJK.ORG’a özel açıklamalarda bulundu. Eto’o konusuna değinen Aslan, yeni transferler Babel ve Mitrovic’in yanı sıra ikinci yarıyı da değerlendirdi.

Antalyaspor Başkanı Eto’o’yu vermeyeceğini açıkladı, Eto’o’da bunu destekledi. Bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Eto’o, Beşiktaş taraftarının ve yönetiminin istediği bir oyuncuydu. Önemli bir golcü ve Beşiktaş’a da ikinci yarı da ciddi bir katkısı da olurdu. Lakin, Antalyaspor Başkanı’nın Eto’o konusundaki olumsuz cevabını bire bir Beşiktaş Yönetimine bildirme şansı varken, bunu şov amaçlı kullanması ve sizin açılışınıza gelmiş Beşiktaş Başkanı ve Teknik Direktörü’nün önünde tam anlamıyla bir nezaketsizliktir. Beşiktaş gibi Türkiye’nin en köklü kulüplerinden birine yaptığınız bu hareket Beşiktaş’a zarar vermez. Beşiktaş her zaman Beşiktaş ama anca siz kendinize edersiniz. Ne demek istediğimi de zaman gösterir. Gün olur devran döner. Eto’o’ya çok odaklanmıştı Beşiktaş camiası, şimdi kısa süre içerisinde B planını devreye sokacak. B planında da kimin öne çıktığı konusunda kimsenin bir fikri yok. Umarım stoperdeki beklenti ve sonucunda oluşan transferdeki gibi bir sonuca ulaşmaz Beşiktaş.”

Yeni transferler Babel ve Mitrovic’i nasıl buldunuz? 

“Babel’in Beşiktaş’a çok katkı yapacağını düşünüyorum, Quaresma ile ilk yarıyı bitirdi Şenol Hoca. İkinci yarı iki tane efektif kanat oyuncusu olacak. Babel iyi ve etkili bir oyuncu, burada da kendisini bulacağını düşünüyorum. Beşiktaş camiası da onu çok sıcak karşıladı, kendisi de çok mutlu görünüyor. Ben ciddi anlamda skor ve asist yapacağını tabeleya katkı sağlayacağını tahmin ediyorum.

Mitrovic transferine gelince, açıkçası rakamlar beni rahatsız etti. Aboubakar’da yaşanılan sendrom yaşanılabilir. Aboubakar 1 milyon alsa bu performansı ortaya koysa pek fazla ses çıkmazdı ama 3.3 alıp düşük tabela yaptığı zaman homurdanmalar da normal oluyor ve takım içi dengeler de bozuluyor.

Mitrovic’te de aynı sendrom yaşanılabilir. Çok yüksek bir bonservis bedeli, hadi yıllık ücrete takılmayalım, Beşiktaş piyasası, Türkiye piyasası belli. Alabileceği bir para diyelim ama bonservis konusu çok ciddi. O kadar para verdiğiniz bir adamı ligin 17. haftası itibariyle 11’e koyup oynatmanız lazım. Olur mu olmaz mı diye düşüneceğiniz bir adama o kadar para veriyorsanız burada bir sıkıntı var demektir. Bu kadar verip oynatacağınızdan emin değilseniz de burada bir transfer hatası mevcuttur. Adamı hemen yermeye de gerek yok yani bu yaşananlar Mitrovic’in suçu değil, belki çok iyi bir adam çıkacak tek temennimiz o. Ama bu soru işaretlerini sahada görmeden aşamayacağız. Açıkçası ben adı sanı belli, bu maliyetler madem harcanabiliyor daha oraya oturabilecek bir stoper tercihinde bulunurdum.”

Beşiktaş’ı 2. yarı ne bekliyor? Şampiyon olması için ne yapmalı?

“Beşiktaş şampiyon olup olmamasına kendisi karar verecek. Beşiktaş’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’a göre daha geniş ve daha etkili bir kadrosu var, Başakşehir’in bir yerden sonra düşeceğini düşünüyorum. Beşiktaş belki geçen yıla göre çok iyi değil ama yine rakiplerine oranla daha iyi futbol oynuyor, daha fazla pozisyon buluyor, daha fazla şut atıyor. Beşiktaş’ın bu konuda bir problemi yok.

Son vuruşlar konusunda, gol atma konusunda var ama pozisyon üretme konusunda yok. Beşiktaş takım içi dengeleri biraz bozdu gibi gözüküyor. En büyük problem bu olabilir ikinci yarı. Daha önceki yazımda da yazdım, Şenol Hoca ve yöneticilerin futbolculara bire bir temas ederek kafalarındaki var olan sıkıntıların ve huzursuzlukların hepsinin ortadan kaldırılması lazım devre başlamadan önce. Eğer kafadaki bu sıkıntılarla ikinci yarıya başlarsa Beşiktaş, bu tarz bir sıkıntı yaşanabilir şampiyonluk yarışında. Bunun dışında sorun yaşayacağını düşünmüyorum, şampiyonluğun en büyük adayı yine Beşiktaş.”

Kaynak: BJK.ORG

Yorum için Tıkla

Yanıtlayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunan

Sayfa Başına
1xbet giris
tempobet
grandbetting
imajbet
ciprobet